Karmel Edith Steinové » Enneagram

Co to je enneagram?

V duchovním životě jde o to, aby se člověk stával tím, kým vlastně je. Humanistická psychologie to formuluje takto: „Poznej kým jsi, a staň se jím!“. Nejde o to stát se Kateřinou ze Sieny nebo Janem od Kříže či jiným svatým, ale být tím, kým jsi. Zní to dost snadno, ale být tím, kým opravdu jsme, vyžaduje práci, odvahu a víru.

Vycházíme vstříc dotazům ohledně kurzu Víkend mezi duší a Duchem a v následujících bodech osnovy se pokusíme naznačit, v jaké podobě při něm pracujeme s enneagramem. Prezentaci připravil a laskavě poskytl prof. PhDr. Vladimír Smékal z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně (při využívání materiálů prosíme o respektování autorských práv).

 

208056Více najdete v knize, která vychází ze zkušenosti rekolekcí s použitím enneagramu: Michal Petr – Denisa Červenková: Mezi duší a Duchem (Triton 2015).

úryvky z knihy najdete zde:

Michal Petr, Denisa Červenková: Mezi duší a Duchem (e-reading)

k této knize viz také:

Michal Ježek: Kniha Mezi duší a Duchem (Český rozhlas)

 

2. 10. 2020, 09:30 – 18:00

Místo konání
Karmel Edith Steinové

Jednodenní rekolekce nabízejí příležitost opět prohloubit své sebeuvědomění, při kterém využijeme enneagram společně se zácvikem do kontemplativní modlitby.

  • Budeme se učit neuhýbat stinným stránkám našich životů a podpořit se z nitra.
  • Zaměříme se na způsoby zaměření pozornosti a jejich vliv na náš mozek, prožívání a chování.
  • Oprášíme povědomí našeho enneatypu a jak se necháváme ovlivňovat starými nefunkčními vzorci. Opřeme se přitom o koncept 3 pilířů neurózy.
  • Budeme také společně zkoumat, co nám brání vytrvat na cestě modlitby a sebepoznávání.
  • Bude i prostor pro Vaše otázky a sdílení zkušeností, jak se (ne)daří vystoupit z automatických vzorců fungování.

Doprovází Michal Petr a sestra Denisa Červenková.

Přihlášky: zasílejte na email mikael.petr@gmail.comTento email je také kontaktní pro jakékoliv další otázky. Počet míst je omezen.

V případě jakýchkoliv dotazů či potřeby si něco ujasnit mě prosím kontaktujte (mikael.petr@gmail.com, 773 907 079).

Cena1.500,- Kč

Informace k platbě: Pro závazné potvrzení rezervace Vás žádáme o uhrazení celého kurzovného. Částku 1.500,- Kč zaplaťte prosím do 15. září 2020 na účet číslo 670100-2207469585/6210 (do předmětu uveďte: enneagram – Vaše příjmení).

Pakliže se změní váš záměr či možnost zúčastnit se, dejte nám prosím co nejrychleji vědět, abychom mohli místo nabídnout náhradníkům.

Storno podmínky: Jestliže svou účast zrušíte do 14 dnů před termínem konání, vrátíme Vám celou částku. Dáte-li vědět 7 dní předem, vrátíme 50% kurzovného. Na pozdější odhlášení se vrácení sumy nevztahuje.

Určeno pouze pro účastníky některého z kurzů Mezi duší a Duchem I, II, III a XXL.